301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Kasım 2016 - Çarşamba 09:59 Bu haber 3204 kez okundu
 
Hafız olan kızlara belgeleri törenle takdim edildi
- Haberi
Hafız olan kızlara belgeleri  törenle takdim edildi

Hafız olan kızlara belgeleri  törenle takdim edildi

Kütahya’nın Tavşanlı İlçesinde Hafızlık eğitimini tamamlayan kız öğrenciler hafızlık belgelerini aldı. Tavşanlı Kavaklı Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayan 11 kız öğrenciye Kültür Sarayında belgeleri takdim edildi.

Kur’an-ı Kerim’i ezberleyerek hafız olan kız öğrenciler için, Kültür Sarayı’nda ‘25. Kavaklı Kur’an Kursu Taç Giydirme Merasimi’ yapıldı. Törene Tavşanlı Kaymakam’ı Numan Hatipoğlu, Belediye Başkan vekili Ali Özden, Tavşanlı İlçe Müftüsü Mecit Amil ve davetliler katıldı. Tören Sevim Sena Ataseven’in Kur’an tilaveti ile başladı. Tören ney gösterisi ile devam etti. Tavşanlı Kaymakam’ı Numan Hatipoğlu, Kur’an kursunda hafız olan kız öğrencileri tebrik etti.

Kaymakam Hatiopğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her zaman İslam’ı koruduğuna dikkat çekti. Başkanlığın hiçbir zaman baskı altında olmadığını ifade eden Hatipoğlu, “Diyanet İşleri Başkanlığı hiçbir zaman asla kendi çizgisini değiştirmedi. Ama son yıllarda şöyle bir güzellik yaşamaya başladık. Toplum hayatımıza çok daha etkin bir şekilde girme. Kutlu Doğum Haftalarında her yıl belli bir temayı işliyor.” diye konuştu.

Tavşanlı İlçe Müftüsü Mecit Amil, her sene yapılan program ile ilgili konu belirlediklerine dikkat çekti. Amil, “Bu programda ‘Kur’anla konuşalım her an her dakika Allah’la buluşalım. Kuran hidayete, doğruya ulaştıran en kuvvetli en güçlü varlıktır.” dedi. Kavaklı Kız Kur’an Kursunda okuyan hafızlar olduğuna vurgu yapan Amil, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yavrularımıza eğitim veren hocalarına, Kur’an Kursu’na gönderen babalarına teşekkür ediyorum. Kavaklı Kız Kur’an Kursunda şuan yüzünden okuyanlar hariç 48 öğrencimiz var.” diye açıkladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hafız, olan, kızlara, belgeleri, , törenle, takdim, edildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı